املاک لاویج

فروش ویلا و زمین به صورت نقد و اقساط

جزئیات افزایش تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده
ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ اسفند ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: مسکن

خبرگزاری فارس: معاون وزیر راه و شهرسازی جزئیات افزایش تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده به ۳۰ میلیون تومان را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: جزئیات افزایش تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده
 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،مجید کیان‌پور با بیان اینکه تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده به 30 میلیون تومان افزایش یافت اظهار داشت: پیش از این در کارگروه مسکن کشور، افزایش وام بافت فرسوده در اردیبهشت ماه جاری به 30 میلیون تومان به تصویب رسید که جهت تصویب نهایی به شورای پول اعتبار ارسال شده بود .

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات از طریق بانک مرکزی به بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت و رفاه ابلاغ شده است ، گفت: بر اساس تصمیم اخیر شورای پول و اعتبار میزان وام از 20 میلیون به 30 میلیون تومان افزایش یافت .

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص سرنوشت پرونده های قبل از تصویب افزایش وام، اظهار داشت: پرونده هایی که به عقد قرارداد نرسیده باشند بطور حتم می توانند هر زمانی که افزایش وام مصوب شد از این تسهیلات استفاده کنند.

کیان‌پور با تاکید بر اینکه با افزایش وام ساخت تا سقف 30 میلیون تومان، روند نوسازی و بهسازی در بافت‌های فرسوده تسریع می‌یابد گفت: با تصمیم شورای پول اعتبار در آینده نزدیک شاهد سرعت بخشی در نوسازی بافت‌های فرسوده خواهیم بود .

معاون وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه در نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری، اعطای تسهیلات، تخفیف عوارض شهرداری و سایر امتیازات در قوانین پیش بینی شده است گفت : با افزایش وام در بافت های فرسوده و مشارکت حداکثری مردم و مساعدت و همکاری ادارات کل راه و شهرسازی ، شهرداریها و دیگر نهاد های مسئول ، زمینه تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه درحوزه بهسازی و نوسازی  بافت های فرسوده فراهم خواهد شد .

کیان پور تصریح کرد: افزایش تسهیلات نوسازی در محدوده بافت های فرسوده باعث خواهد شد که تولید و عرضه مسکن در  کلانشهر ها بویژه در شهر تهران افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: هیچ گونه محدودیتی در ایجاد مسکن مهر در بافت فرسوده توسط انبوه‌سازان وجود ندارد و وزارت راه و شهر سازی آماده کمک به انبوه‌سازان است.