املاک لاویج

فروش ویلا و زمین به صورت نقد و اقساط

تشکیل کارگروه برای تعاونی‌های مسکن مشکل‌دار/ تخلف 3 درصدی تعاونی‌ها
ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ اسفند ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: مسکن

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه از تشکیل کمیته‌ای مشترک از ذی‌نفعان و مسئولان برای رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های مسکن مشکل‌دار خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل کارگروه برای تعاونی‌های مسکن مشکل‌دار/ تخلف 3 درصدی تعاونی‌ها
 

احمد بیگدلی شاملو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت تعاونی‌های مسکن و نیز مشکلات این بخش، اظهار داشت: به منظور ساماندهی تعاونی‌های مسکن مشکل دار، کمیته ویژه‌ای در استان‌ها تشکل شده که این مهم را برعهده دارد.

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در رابطه با شاخص‌های تعاونی‌های مسکن مشکل دار، تصریح کرد: وجود شکایات حداقل یک سوم اعضاء تعاونی‌ها از عملکرد هیأت مدیره، ساخت و ساز تعاونی در پروژه ای که از زمان خرید زمین بدون دلائل موجه به تشخیص آن اداره کل بیش از 10 سال طول کشیده، از جمله مواردی است که باید به آنها رسیدگی شود.

به گفته این مقام مسئول، همچنین خرید زمین با کاربری غیر مسکونی توسط تعاونی مسکن و انجام موارد تخلفات کیفری توسط هیأت مدیره حسب گزارش‌های حسابرسی عمده شاخص‌های تعاونی های مسکن مشکل دار را شامل می‌شود.

مدیر کل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مطابق تمهیدات اندیشیده شده، هر تعاونی که شامل یکی از شاخص‌های گفته شده باشد تعاونی مشکل دار تلقی شده و موضوع به طور ویژه در کمیته‌ای مرکب از مدیر کل استان، مدیر موسسه واحد کارمندی یا کارگری ذیربط، معاون امور تعاونی‌های استان، یک نفر کارشناس امور حقوقی و مسئول حراست اداره کل با مسئولیت مدیر کل استان تحت بررسی قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با تعداد تعاونی های مسکن مشکل دار مطابق بررسی‌های صورت گرفته، گفت: از مجموع کل تعاونی‌های مسکن متعارف فعال و در دست اجرا مطابق بررسی‌های به عمل آمده حدود سه درصد از تعاونی‌های مسکن جزء تعاونی‌های مشکل دار محسوب و کمیته ویژه بررسی تخلفات در این زمینه ورود کرده است.